Zeus Mağarası Davutlar

Author: Yorum yapılmamış Share:

Kuşadası Davutlar Zeus Mağarası: Zeus Mağarası ismini ilk duyanlar kimdir bu zeus ? neden böyle bir isim verilmiş?  diye sormaktan kendilerini alamazlar. Zeus Mağarası ile sizlere kısa bir bilgi vereceğiz.Mağara Kuşadası ilçesine bağlı Davutlar mahallesinde yer almaktadır.Kuşadası merkeze yaklaşık 25km uzaklıktadır aynı zamanda Güzelçamlı Milli Park girişine çok yakın konumdadır.Mağaranın içi denizden gelen tuzlu su ve dağlardan akan kaynak suyun birleşmesiyle ortaya çıkmaktadır.Yaz kış soğuk olan mağaradaki suya dikkatli girilmesi gereklidir.Yüzme bilmeyenlerin kesinlikle girmemesi tavsiye edilir.

Mitolojiden izler taşıyan Zeus Mağarası, keşif yapanların son durağı durumundadır; çünkü yorgunluklarını Zeus Mağarası’nın serin sularında yüzerek atarlar. Mağaraya ilk girildiğinde Zeus’un yüzünü görür gibi olursunuz. Denizden gelen tuzlu suyun ve dağdan gelen tatlı suyun karışımıyla maden suyu oluşmuştur Zeus Mağarası’nda.

  • Zeus Mağarası Hakkında Bilgi ve Hikayesi

Bir hikayesi de vardır mağaranın. Zeus Mağarası  Davutlar Tanrı Zeus kardeşi olan Deniz Tanrısı Poseidon’u kızdırdığında bu mağaraya gelip kardeşinin sakinleşmesini beklermiş. İşte bu mitolojik mağara kış aylarında yöredeki gençleri, yaz aylarında ise turistleri ağırlamaktadır.

Kusadasi safariye çıktığınızda muhakkak uğrayacağınız Zeus Mağarası’ndan sonra; Aydın’da bulunan Didyma Antik Kenti, Milli Parkı, Çine Vadisi, Aphrodisias Antik Kenti, Eski Güllübahçe’yi de ziyaret etmeyi sakın unutmayın. Zeus Mağarası   Davutlar

  • Davutlar Güzelçamlı Zeus Mağarasına Nasıl Gidilir

Zeus Mağarası’na ilçe merkezden kalkan Milli Park dolmuşları ile özel aracınız ile yada taksi ile ulaşabilirsiniz.Kent merkezden kalkan dolmuş uygun fiyatlı olması avantajdır.Yalnız sürekli dur kalk yolcu alması site içlerinden dolaşması nedeniyle yolcuğu 1 saatin üzerine çıkarmaktadır.Özel aracınız ile gitmek isterseniz. Kuşadası’ndan 25km mesafededir. Zeus Mağarası Davutlardan Güzelçamlı milli parka giden yol üzerindedir. Millipark girişine 100m kadar uzaklıkta bulunan Zeus Mağarası yaz aylarında daha çok rağbet görmektedir.

Previous Article

Kuşadasi Milli Park

Next Article

Efes Harabeleri

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir